Veterinerlik Dikey Geçiş

Veterinerlik Dikey Geçiş için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan bilgi alınız. Hayatınızın eğitim fırsatı sadece bir...

Veterinerlik Sağlık Meslek Yüksek Okulu Dikey Geçiş

Veterinerlik  Dikey Geçiş

Veterinerlik sağlık meslek yüksek okulu mezunları, sizlere mükemmel bir haberimiz var. Ön lisans eğitiminizi bölümünüzde tamamladıktan sonra, bir sınav şartı olmadan lisans tamamlama olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Elbette iki senelik ön lisans eğitiminizin ardından, ülkemiz üniversitelerinde de eğitiminize devam edebilirsiniz ancak dikey geçiş sınavı olduğunu unutmamalısınız. Bu merkezi sınavda hazırlanmanızı gerektiren ve zamanınızı alacak birtakım detaylar olabilir. Bunun yerine bir sınav şartı olmadan, son derece seçkin Avrupa Üniversitelerinde eğitim alma şansınızın olduğunu unutmamalısınız. Hemen detayları öğrenmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan bilgi alınız. Hayatınızın eğitim fırsatı sadece bir arama ötenizde ve öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyor.

Veterinerlik sağlık meslek yüksek okulundan mezun olan öğrencilerimiz, iki senelik ön lisans eğitimlerinin ardından, Avrupa Üniversiteleri nde öğrencilerimiz için ayrılan kontenjanlardan yararlanarak, sınavsız şekilde başvurarak eğitimlerine devam edebilirler. Dünya sıralamalarında yer alan yüksek eğitim kurumlarında bu şekilde avantajlarla dolu bir eğitim almak sizin için önemli bir şans olacak. Veterinerlik sağlık meslek yüksek okulu ve laborant eğitimlerini alan gençlerimiz, biyoloji, veterinerlik, hayvansal üretim, tarımsal biyoteknoloji, moleküler biyoloji genetik, zootekni bölümlerinde eğitimlerine devam edebilirler. Farklı eşit ağırlıklı bölümler için ve bu bölümlerde eğitim almanın şartlarını öğrenmek için öğrenci danışmanlarımızdan en güncel bilgileri alabilirsiniz. Bazı fark dersleri ile öğrencilerimizin birçok bölümde eğitim alma şansları da bulunmaktadır.

Son derece uygun, ülkemiz özel üniversitelerinin çok altında harç rakamları ile ekonomik yaşam olanakları ile eğitim alabilirsiniz. Avrupa transfer kredi sistemi de sizin için son derece avantajlı bir uygulamadır. Buna göre, kesinlikle sene kaybınızın olmayacağı bir sistemdir. Ülkemizde aldığınız iki senelik ve dersleriniz geçerlidir, yalnızca farklı bir ders içeriği varsa fark derslerinizi alırsınız. Bundan sonra, direk olarak üçüncü sınıftan lisans eğitiminize başlarsınız. Yani sadece geri kalan iki senenizi, 3 ve 4. sene derslerinizi okursunuz, birinci sınıftan başlamak gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmaz. Sene kaybınızın olmaması, sadece iki sene daha eğitim alarak lisans diplomanızı almanızı sağlayacaktır. Tabi bunun için ülkemizdeki sistemden farklı olarak dikey geçiş sınavına girme durumunuz da olmayacak. Bir sınav ya da puan şartı olmadan siz de kaliteli şekilde eğitiminize devam edebileceksiniz.

Mavi diploma veren, Avrupa Birliği üniversitelerinde eğitim almak büyük şans olacak. Bu şekilde bir kaliteli eğitimi hak ettiğinizi kesinlikle unutmamalısınız. Mezun olduğunuzda uluslararası anlamda geçerli bir diploma almak ve kariyer olanaklarınızı genişletmek istemez misiniz. Sağlık meslek yüksek okulu mezunu iken, sadece iki senenizi ayırarak donanımlı bir veteriner olarak mezun olabilirsiniz. Bunu da Bologna esaslarına uygun, hem teorik anlamda, hem de pratik anlamda eksiksiz, modern laboratuarlar ile bezenmiş fakültelerde yapabilirsiniz. Kaliteli bir akademik kadro eşliğinde siz de eğitim alabilirsiniz.

Sadece örgün eğitim değil, yani mutlaka o fakültede eğitim almadan, yeni nesil eğitim olanaklarından yararlanarak da yani uzaktan eğitim imkanı ile de lisans tamamlama eğitiminizi alabilirsiniz. Ülkemizden iki sene boyunca tamamen ayrılmadan, sadece belirli zamanlarda, özel ders uygulamalarında ya da sınav tarihlerinde okulda bulunarak mükemmel bir eğitim alabilirsiniz. Uzaktan eğitim uygulaması son derece güvenlidir ve Avrupa Üniversitelerinde son derece sağlam bir altyapı ile verilmektedir.Her öğrencinin uzaktan eğitim için özel şifresi bulunmaktadır ve sisteme güvenle bu şekilde giriş yapabilirsiniz. Bir yandan yaşamınıza devam ederken, diğer yerden kendinizi programlayarak derslerinize devam edebilirsiniz. Bu şekilde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Veterinerlik Dikey Geçiş

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!