Laborantlık Sınavsız Geçiş Hakkı Olan Üniversiteler

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile, son derece önemli avantajlar ve yurtdışında sınavsız dikey geçiş hakkı sunan üniversiteler sizi bekliyor.Yurtdışında birbirinden kaliteli üniversiteler öğrencilerimize...

Laborantlık Sınavsız Geçiş Hakkı Olan Üniversiteler

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile, son derece önemli avantajlar ve yurtdışında sınavsız dikey geçiş hakkı sunan üniversiteler sizi bekliyor. Yurtdışında birbirinden kaliteli üniversiteler öğrencilerimize lisans tamamlama eğitimleri için kapılarını açıyor. Peki ülkemizdeki dikey geçiş ne anlama gelmektedir. Öncelikle, dikey geçiş uygulamasının sadece bizim ülkemiz ve eğitim sistemimiz için değil, uluslararası bir eğitim uygulaması olduğunu belirtelim. Buna göre, iki senelik ön lisans eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, ülkemizdeki gibi bir dikey geçiş sınavı olsun ya da olmasın yani direk olarak, uygun şartları taşımaları halinde dört senelik lisans bölümleri üzerinden eğitimlerine devam edebilirler. Bu durumda, eğitim aldıkları iki seneleri geçerli sayılır ve kalan iki seneyi okuyarak lisans mezunu olarak diplomalarını alırlar.

Dikey geçiş avantajlarından yararlanarak, laborantlık ve veteriner sağlık bölümlerinden mezun olan gençlerimiz, dikey geçiş sınavı stresi yaşamadan, hazırlanma ve zaman kaybetme durumunu kesinlikle yaşamadan, direk yurtdışında üniversitelerden bu eğitimlerine devam edebilirler. Elbette laborantlık bölümlerinde iki senelik ön lisans eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz hangi dölümler üzerinden geçiş hakkımı kullanabilirim diye düşünmekteler. Bu konuda ön bilgileri yazımızdan, detaylı ve güncel bilgileri de öğrenci danışmanlarımızdan, web sitemiz iletişim ve çağrı merkezlerimizden alabilirsiniz. Laborantlık bölümlerinden mezun olan öğrencilerimiz, biyoloji bölümü, veterinerlik, hayvansal üretimler, tarımsal biyoteknoloji, moleküler biyoloji ve genetik, zootekni bölümlerinde eğitimlerine devam edebilirler.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere dikey geçiş sınavı olmadan geçiş yaparak eğitimlerinize devam edebileceğiniz bölümler hakkında başvuru ve kayıt şartları başta olmak üzere gerekli tüm bilgileri verecektir. Ayrıca tüm ön kayıt ve kayıt ile eğitim boyunca işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktayız. Yukarıda sayılan bölümler dışında, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alacağınız üzere, bazı bölümler için de dikey geçiş hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunlar, halkla ilişkiler ve tanıtım, maliye, kamu yönetimi, konaklama işletmeciliği, uluslararası ilişkiler, işletme, halkla ilişkiler ve reklamcılık, iktisat, çalışma ekonomisi ile endüstri ilişkileri bölümlerinde de eğitim olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Bu bölümlerde yurtdışı eğitim olanaklarını değerlendirmek için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Ülkemizde, sayısal puan türünde ya da eşit ağırlık puan türünde yeterli puanları alarak, sınavda belirli bir başarıyı göstererek eğitiminize devam edebilirsiniz. Yurtdışında Eurostar güvencesiyle, sınavsız olarak eğitiminizi kalan seneleriniz üzerinden tamamlayabileceksiniz. Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek, Kosova, Çek Cumhuriyeti, Belarus, gibi birçok Avrupa Ülkesinde, eğitim alma şansını elde edeceksiniz. Dikey geçiş ile lisans tamamlama olanaklarından yararlanmak demek, yurtdışında sınav hazırlık için emek vermeden, direk seçkin bir Avrupa Üniversite ne eğitime devam etmek demektir. Unutmayınız ki, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Avrupa nın en seçkin yüksek eğitim kurumlarınız sizlere sunmaktayız.

Üniversiteler Bologna esaslarına uygun eğitim veren yüksek eğitim kurumlarında öğrenci olacaksınız. Medeni ve modern eğitim kriterlerinde eğitiminize devam edeceksiniz ve bundan sonra mezun olduğunuzda, mavi diploma ile Europass diploma ile mezun olacaksınız. Bu da tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli, uluslararası anlamda geçerliği olan bir diploma sahibi olmanız anlamına gelmektedir. Üstelik örgün eğitim ve uzaktan eğitim seçenekleri ile tercihlerinize bağlı olarak sizleri bekliyor. Örgün eğitim ile o ülkeye ve kampusa giderek, eğitiminizi teorik ve pratik anlamda alacaksınız. Artık seçkin üniversitelerin uzaktan eğitim olanakları da eksiksiz hale geldi. Ülkenizden ayrılmadan, sadece gerekli zamanlarda, sınav tarihlerinize uygun olarak ülkeye giderek eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Avrupa kredi transfer sistemi ile eğitim olanakları da sizleri bekliyor. Bu fırsat kaçmaz.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!