Laborantlık Dgs Geçiş Bölümleri

Örgün eğitim almak öğrenciler için büyük bir çaba gerektiriyor. Türkiye'de pek çok öğrenci 2 yıllık üniversite tercihinden sonra lisans tamamlama...

Laborantlık Dgs Geçiş Bölümleri

Örgün eğitim almak öğrenciler için büyük bir çaba gerektiriyor. Türkiye’de pek çok öğrenci 2 yıllık üniversite tercihinden sonra lisans tamamlama ve dikey geçiş hakkından yararlanarak farklı bir bölümde lisansını tamamlıyor. Ancak bunun için yeniden üniversite sınavına girmek ve ÖSYM tarafından başvuru yaparak yerleştirilmek gerekiyor. Tüm bunlarla uğraşmak istemeyen öğrencilerimiz Eurostar farkıyla 8 ülkede yurt dışında eğitim almanın keyfini yaşayabiliyor. Üstelik Eurostar tarafından sizlere sağlanacak üniversitelerin çoğu online ders ve sınav imkanı tanıyor. Uzaktan eğitim yöntemi ile 2 yıllık bölümünüzü 4 yıla tamamlayabilir. Bunun yanı sıra Europass mavi diploma imkânına da sahip olabilirsiniz. Avrupa standartlarında ve farklı bir dilde eğitim almanın ayrıcalığını her an hissedebilirsiniz.

Laborantlık DGS geçiş bölümleri oldukça fazla… Bu bölümler arasında biyoloji, hayvansal üretim, veteriner, tarımsal biyoteknoloji, zootekni, moleküler biyoloji ve genetik gibi bölümler yer alıyor. Bu bölümler laborant ve veteriner sağlık bölümü mezunlarının dikey geçiş yapabilecekleri bölümler arasında yer almaktadır. Ayrıca Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümünden mezun olan öğrenciler Türkiye’de halkla ilişkiler ve tanıtım, maliye, konaklama işletmeciliği, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, işletme, iktisat, halkla ilişkiler ve reklamcılık, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri gibi bölümlerde de eğitimlerini tamamlayabiliyorlar.

Yurt Dışında Laborantlık DGS Geçiş Bölümleri

Avrupa standartlarında eğitim alabilmek için sizlere Eurostar pek çok avantaj sağlıyor. Açıköğretim şeklinde değil online sınav ve derslere katılım aynı zamanda uzaktan eğitim seçenekleriyle öğrencilere yurtdışında eğitim görme imkanı tanımaktadır. Laborant ve veteriner sağlık bölümü ve diğer önlisans bölümleri mezunlarına geçiş yapabileceği bölümlere ait ÖSYM dikey geçiş sınavı ile geçiş yapılabilen 4 yıllık bütün programların şartlarını belirtmektedir. Ancak bu şartlara maruz kalmak istemiyorsanız Eurostar ayrıcalığıyla 8 farklı ülke arasından tercihinizi yaparak Türkiye’de yaşayıp yurtdışında lisans tamamlama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik eğitiminizi tamamlayacağınız bölümler arasında oldukça avantajlı ve sizlere yepyeni fırsatlar oluşturacak bölümlerde yer almaktadır. Sahip olduğunuz diplomanız ile kariyerinizi hem Türkiye’de hem de yurtdışında sürdürebilirsiniz.

Laborantlık Mezunları Veterinerlik Sınavsız Geçiş Hakkı Elde Edebilir Mi?

Laborantlık mezunları için farklı pek çok bölümde lisans tamamlama imkanı oluşturulmaktadır. Sınavsız geçiş hakkı elde edebileceğiniz bu bölümler arasında veterinerlikte yer alıyor. Laborantlık DGS geçiş bölümleri arasında yer alan veterinerlik, biyoloji gibi bölümler öğrencilerin tercih ettiği ve büyük zevk alarak eğitimlerini tamamladıkları bölümler arasında bulunmaktadır.

Türkiye’de sınavlara katılarak lisans tamamlama eğitimi almak yerine Avrupa standartlarında uzaktan eğitim imkanı kullanarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Hem sosyal yaşamınızı aksatmadan hem iş hayatımıza devam ederek bir taraftan da lisans eğitimini tamamlayabilir böylece eğitiminiz sonrasında iş olanaklarının daha rahat bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Eurostar danışmanları aracılığıyla YÖK denkliği olan üniversiteler de hiçbir problem yaşamadan ve diplomanızı dahi almaya gitmek zorunda kalmadan kolayca bölümünüzü tamamlayabilirsiniz. Türkiye’de bin bir zorlukla karşılaşarak tamamlayacağınız eğitiminizi yurtdışı üniversitelerinin sağlamış olduğu kolaylıklar ve ayrıcalıklarla kısa sürede hiçbir kayıp yaşamadan elde edebilirsiniz. Sınavsız geçiş hakkı elde edebileceğiniz yurtdışı üniversiteleri taban puan şartı olmaksızın sizleri kabul etmektedir. Ancak yurtdışı üniversitelerine tercih ederken karşılaşacağınız pek çok prosedür ve uygun olmayan işlemi Eurostar danışmanlarının sizin adınıza bu işlemleri tamamlamasını isteyebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi için gerekli olan tüm şartları sizin adınıza oluşturan ve gerekli başvuruları takip eden Eurostar danışmanları kısa sürede sonuca ulaşmanızı ve yurtdışı üniversitelerinde eğitime başlamanızı sağlar.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!