Laborantlık DGS Şartları

Laborantlık DGS Şartları :Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 8 ülkede öğrencilerimiz için son derece kaliteli üniversitelerde dikey ge...

Laborantlık Dikey Geçiş Şartları, Puanları, Kontenjanları

Laborantlık DGS Şartları

Laborantlık eğitimini ülkemizde tamamlayarak ön lisans diplomalarını alan gençlerimize harika haberlerimiz var. Aldığınız laborantlık eğitiminiz üzerine, iki sene daha lisans eğitimi alarak yani asla sene kaybı yaşamadan, hem de yurt dışında son derece geçerli ve seçkin üniversitelerde eğitim alarak mezun olabilirsiniz. Ülkemizde bu bölümde, iki senelik ön lisans eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz gerek sayısal bölümlerde, gerekse eşit ağırlıklı olarak lisans bölümlerinde eğitimlerine devam etmek için dikey geçiş şartları olarak kesinlikle merkezi bir sınav olan dikey geçiş sınavına girmeleri gerekmektedir. Bu sınav birçok farklı dersten soruların olduğu merkezi bir sınavdır. Yani ÖSYM tarafından hazırlanmaktadır. Öğrencilerin kendi bünyelerinde girdikleri bir sınav değildir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, sizlere ısrarla önerimiz yurtdışında eşdeğer eğitim olanaklarını değerlendirmenizdir. Yurt dışında sekiz ülkede danışmanlığımız güvencesinde sizlere dikey geçiş ile eğitim olanaklarını sunmaktayız. Laborantlık dikey geçiş şartları olarak, elbette iki senelik eğitiminizi tamamlamanız ve geçerli ön lisans diplomanızı almanız gerekmektedir. Bundan başka, mutlaka Eurostar öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmeniz ve kontenjanlar dolmadan kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmeniz lazımdır. Diploma, sağlık sigortası, vize, pasaport, eğitim belgesi gibi sizden istenen belgeleri de öğrenci danışmanlarımız nezaretinde hazırlamalısınız. Elbette her adımda danışmanlarımız sizinle olacak. Laborantlık dikey geçiş şartları olarak ise herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Buna bağlı olarak belirli bir puan şartı da bulunmamaktadır, aranmamaktadır. Hem sınavsız olarak, hem de belirli bir puan ya da not ortalaması sistemi de söz konusu değildir.

Son derece uygun, senelik makul eğitim ödenekleri üzerinden eğitim ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu da diğer ülke üniversiteleri ve ülkemizdeki özel üniversiteler ile kıyaslandığında gerçekten son derece ekonomiktir. Güncel rakamlar için mutlaka öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Kontenjanlar için kesinlikle danışmanlarımız sizlerle olacak ve ön kayıt ile kayıt işlemleriniz için güvenebilirsiniz. Her sene ülkemizden öğrencilerimiz için özel kontenjan ayrılmaktadır ve siz de bundan yararlanabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sekiz ülkede öğrencilerimiz için son derece kaliteli üniversitelerde dikey geçiş olanaklarında aracılık etmektedir. Ukrayna, Bosna Hersek, Bulgaristan gibi ülkelerin Avrupa Birliği üniversiteleri eğitimlerinden siz de yararlanabilirsiniz.

Laborantlık ön lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra asla hayallerinizi ertelemek zorunda değilsiniz. Bu bölümde aldığınız derslerinizin üzerine, Avrupa Kredi Transfer Sistemi ile asla sene kaybı olmadan devam edebileceksiniz. Ülkemizde eğitim aldığınız genel biyoloji, genel kimya, tıbbi biyoloji ve genetik, tıbbi terminoloji, anatomi, fizyoloji, biyokimya, laboratuar uygulamaları, mikrobiyoloji, hormon biyokimyası, parazitoloji, hematoloji ve diğer tüm dersleriniz geçerli olarak kabul edilecektir. Bunların üzerine iki sene daha lisans derslerinizin eğitimlerini alacaksınız. Bu da lisans eğitimlerine devam etmek için kesinlikle sene kaybınız olmasını engelleyecektir. Bir diğer önemli avantaj ise gerçekten son derece kaliteli Avrupa üniversitelerinde eğitim alma imkanınızın olmasıdır. Kontenjan imkanlarından yararlanarak hayatınızın en önemli fırsatını değerlendirmenizi öneririz.

Lisans tamamlama imkanından yararlanmak için bir örgün eğitim öğrencisi olabilirsiniz. Az öğrenciden oluşan sınıflarda, sizinle aktif olarak ilgilenecek hocalarınız sayesinde, gelişmiş internet, kütüphane ve laboratuar imkanlarından yararlanarak donanımlı ve hem teorik olarak, hem de pratik olarak eğitiminizi alacaksınız. Örgün eğitim yanında, uzaktan eğitim olanakları da siz değerli öğrencilerimizi bekliyor. Ülkemizden ayrılmadan, sadece belirli sınav dönemlerinde ya da özel eğitim uygulamalarında kampusa gelerek, internet üzerinden kolayca derslerinizi takip edebilirsiniz. Bu şekilde, normal yaşamınızdan da uzaklaşma durumunuz olmaz. Üstelik her yaşta bu eğitimle lisans tamamlama şansını elde edersiniz.

Laborantlık DGS Şartları

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!