Hayvansal Üretim Dikey Geçiş İmkanı

Ülkemiz üniversite sınavlarında, öğrencilerimizin nokta atışı tam olarak istedikleri hedeflerde olan bölümlere girmeleri söz konusu olmayabilir. Veterinerlikfakültesinin sınavda aldığınız puan ile...

Hayvansal Üretim Dikey Geçiş İmkanı

Ülkemiz üniversite sınavlarında, öğrencilerimizin nokta atışı tam olarak istedikleri hedeflerde olan bölümlere girmeleri söz konusu olmayabilir. Veterinerlik fakültesinin sınavda aldığınız puan ile yerleşmeniz noktasında, ön lisans bölümünde eğitim almış olabilirsiniz. Ya da tercihlerinizi yaptığınız dönemde, iki senelik bir veterinerlik bölümünde eğitim almayı seçmiş olabilirsiniz. Bu durum hayatınızın sonuna kadar ön lisans mezunu olarak kariyer yapacağınız anlamına kesinlikle gelmez. Eğitiminize size sunulan seçenekleri değerlendirerek, her zaman devam etmeniz mümkün. Yeter ki, gerçekten sizin için en doğru eğitim seçenekleri bulun, buna göre karar alın ve eğitiminize devam edin. Ülkemizde elbette ön lisans mezunları için lisans tamamlama seçenekleri bulunmaktadır, ancak dikey geçiş sınavı girmeniz gereken bir sınav ve bunu unutmamalısınız.

Yurtdışında bir dikey geçiş sınavı şartı olmadan lisans tamamlama eğitimini sizlere sunan üniversiteler olduğunu da unutmamalısınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, Romanya, Ukrayna, Belarus gibi birçok ülkede, hem ekonomik eğitim olanaklarını yakalayarak, hem de kaliteli bir eğitim parçası olarak kalan senelerinizi tamamlamanıza yardımcı olmaktadır. Bunun için hemen çağrı merkezlerimizden, şubelerimizden ve diğer iletişim kanallarımızdan bağlantıya geçebilirsiniz. Kontenjanlar her sene kaliteli yurtdışı üniversitelerinde, Türk öğrencilerimiz için özel olarak ayarlanmaktadır. Bunları es geçmeyin ve mükemmel eğitim şansınızı kaçırmayın.

Hayvansal üretim bölümünden mezun olan gençlerimiz, her zaman lisans tamamlama olanaklarından yararlanabilirler. Laboratuar ve veterinerlik bölümlerinden mezun olan, elbette hayvansal üretim bölümü de dahil olmak üzere, gençlerimiz, aslında mezuniyet tarihi eski olsa da eğitimine devam etmek isteyenler, belirli bölümlerde lisans eğitimlerine devam edebilirler. Özellikle, biyoloji bölümü, veterinerlik, hayvansal üretim, tarımsal biyoteknoloji, moleküler biyoloji ve genetik, zootekni bölümlerinde lisans eğitimi noktasında eğitiminize devam edebilirsiniz. Ülkemizde ya da geçerli bir ülke üniversitesinde ön lisans eğitimlerinizi tamamlamışsanız, ya da tamamlamak üzereyseniz öğrenci danışanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Geçerli ve modern bir eğitim kurumunda, gerek örgün, gerekse uzaktan eğitim şeklinde tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Avrupa Üniversiteleri nde eğitim almak şüphesiz ki önemli bir seçimdir ve bu noktada en sağlıklı, kendinize, geleceğinize dair en doğru seçimi yapmanız da mantıklı olacaktır. Bologna esaslarına uygun eğitim veren bu üniversitelerde her öğrenci eşittir, verilen özenli eğitim her öğrenci için geçerlidir. Örgün eğitim tercih eden öğrencilerimiz, kampus ortamında eğitimlerini alırlar. Yurtlarda ya da kiralık dairelerde kalabilirler. Birçok farklı ülkeden ve kültürden öğrenciler ile tanışma imkanı da elde edeceksiniz ve gerçekten hayata bakışınız değişecek. Tüm bunları yaklaşık olarak 1500 USD gibi, kıyaslandığınızda gerçekten uygun olan eğitim ödemeleri ile yapacaksınız. Uzaktan eğitim imkanları da hayvansal üretim bölümlerinde eğitim almak isteyen öğrenciler için söz konusudur.

Hayvansal üretim bölümünde kayıt yaptırdığınızda, bir öğrenci olarak öncelikle fark derslerinizin olup olmadığı belirlenecek. Ülkemizde eğitim aldığınız ön lisans bölümünde, hangi dersleri aldığınız incelenir, ortak dersler geçerli kabul edilir ve fark derslerinin alınması için program yapılır. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi, öğrencilerimiz için de gerçekten çok avantajlı bir eğitim sistemidir. İlk iki sene aldığınız eğitim kesinlikle göz ardı edilmez ve siz üçüncü sınıftan başlayarak eğitiminize devam edersiniz. Dil eğitimi ve diğer detaylar için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Her zaman danışmanlarımız sizinle iletişimde kalacak ve eksiksiz başvurularınız, eğitim sürecinizde size destek verecekler. Mavi diplomanız ile mezun olduğunuzda uluslararası bir kariyer kapıları sizi bekliyor olacak. Bu nedenle mutlaka danışmanlarımızla iletişim kurmalısınız.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!