Biyoloji Dikey Geçiş İmkanı

Biyoloji Dikey Geçiş İmkanı :Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı güvencesinde, en kaliteli ve ekonomik anlamda en uygun üniversitelerin...

Biyoloji Dikey Geçiş İmkanı

Biyoloji Dikey Geçiş İmkanı

Biyoloji bölümünde dört senelik lisans eğitimlerini tamamlayan gençler, yüksek lisans ve doktora gibi ileri eğitimlerine devam edebilirler, ya da direk olarak kariyerlerine odaklanabilirler. Bu bölümden mezun olan gençlerimiz, önemli ilaç firmalarında, ürün geliştiren bu konu ile ilgili firmalarda özel sektörde ya da çeşitli kademelerde, eğitimci olarak ya da farklı alanlarda kariyerlerine başlayabilirler. Biyoloji lisans bölümü dışında birçok ön lisans bölümünde de öğrencilerin eğitim alması mümkündür. Biyoloji ana bilim dalına dahil olan birçok iki senelik ön lisans bölümleri de bulunmaktadır. Ülkemizde öğrencilerimiz iki senelik ön lisans programlarında eğitimlerini alabilirler bu da öğrencilerin eğitimlerine devam etme şansları bitmesi anlamına gelmemektedir.

Ülkemizde biyoloji ön lisans bölümlerinden mezun olan gençlerimiz dikey geçiş sınavı girer ve aldıkları puanların yeterli olması ile ayrıca aldıkları puanlara göre tercih ettikleri lisans bölümlerine devam edebilirler ya da bu şansları ortadan kalkar. Bir başka deyişle biyoloji lisans tamamlama olanaklarından yararlanmak için belirleyici olan sınavdır. Bu şekilde bir sınava artık girmeyi tercih etmeyen öğrencilerimiz, ya da sınavda birçok farklı nedenle amaçladıkları bölümlere giriş yapamayan öğrencilerimiz ise asla umutlarını kaybetmemelidir. Aslında yurtdışında eğitimin avantajlarından yararlanmak sizin için çok daha yerinde, sağlıklı bir seçim olacaktır. Yurt dışında doğru bir kaynaktan bilgi alınarak yapılan eğitim, uluslararası anlamda geçerli bir diplomanın size kapılarını açacaktır.

Yurt dışında, Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı güvencesinde, en kaliteli ve ekonomik anlamda en uygun üniversitelerin biyoloji bölümlerinde lisans tamamlama olanaklarını elde edeceksiniz. Lisans eğitiminize devam etmek için, ön lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, diplomanızla, kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Ne bir sınav ne bir puan şartı, not ortalaması tutturmak zorunda değilsiniz. Sizden istenen, diploma, transkript, sağlık raporu gibi belgelerinizi öğrenci danışmanlarımızla birlikte eksiksiz olarak tamamlayacaksınız. Kayıtlarınızı da eksiksiz olarak, zamanında yapacaksınız. Örgün eğitim ya da uzaktan eğitim ile tercihlerinize uygun olarak seçim yaparak eğitiminize devam edebilirsiniz. Örgün eğitim ile kampüs içinde, modern bir sistemde, kaliteli akademisyenlerde, oturmuş bir sistem içinde kalan lisans senelerini tamamlayacaksınız.

Uzaktan eğitim imkanı da yeni nesil bir eğitim uygulaması olarak, artık birçok insanın kalan eğitimlerini tamamlamalarına olanak sağlamaktadır. Bu şekilde, seneler önce ön lisans bölümlerinden mezun olan kişiler, mevcut düzenlerini bozmadan lisans senelerine devam edebilirler. AKTS Avrupa Kredi Transfer Sistemi ile son derece avantajlı bir durum de gençleri beklemektedir. Bu sistem ülkemizin biyoloji ön lisans bölümlerinde aldığınız derslerin geçerli olmasını sağlamaktadır. Aldığınız dersleriniz kabul edilir ve ancak bazı fark derslerinizi almanız söz konusu olur. Lisans derslerinize üçüncü sınıftan başlayarak devam edersiniz. Bu da kesinlikle sene kaybı yaşamamanızı sağlar. Sadece üçüncü ve dördüncü sınıfın derslerini alarak, fark derslerini vererek biyoloji bölümünde lisans diplomalarınızı alırsınız.

Gerek örgün eğitimde, gerekse uzaktan eğitimde, öğrenciler aynı kaliteli eğitim sistemi ve müfredattan yararlanırlar. Uzaktan eğitim alırken, donanımlı bir eğitim alır mıyım, alamaz mıyım şeklinde tereddütleriniz varsa, bunları rahatlıkla geride bırakabilirsiniz. Uzaktan eğitim sisteminde, online dersler aynı hocalar tarafından verilmektedir. Yüklenen dersleri programlı olarak takip etmeniz ve düzenli, kendinize uygun bir çalışma takvimi belirlemeniz mümkün olacaktır. Özellikle ailesi olan ya da çalışan öğrenciler için son derece uygun bir sistemdir. Kendi programınızı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Hocalarınızla iletişim kurabilirsiniz ve her sorunuza yanıt alabilirsiniz. Belirli zamanlarda, özellikle sınavlarda başvurularınızı yapmanız yeterli olacaktır. Mutlaka yurtdışında uzaktan eğitim seçeneklerini değerlendirmelisiniz ve öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyor.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!